Csodák Palotája Nyitvatartás

Nikon Coolpix L810 Ár – Keresés 🔎 Nikon Coolpix L810 Digitális | Vásárolj Online Az Emag.Hu-N

A kisfilmes értéken 22, 5mm-es látószög jó társsá teszi ha tájképezni, épületeket, esetleg belső teret fotózni keresünk gépet. Képminőségben nem kiemelkedő amit tud, de nem is szégyellnivaló, hiszen szép színeket, jó kontrasztot és kordában tartott zajszintet kapunk. Problémám elsősorban az volt vele, hogy ennyi pénzért már manuális beállításokat tudó fényképezőgépet is kapunk, illetve kezelés terén is elbírt volna legalább egy gyorsmenüt, mert elég körülményes szinte mindent a menüben keresgélni. Nem ártott volna egy árva, háromképes expozíció sorozat sem, ha már több mint féltucat egyéb sorozatmódot kapunk. A fentiek miatt elsősorban azoknak ajánljuk, akik viszonylag jó áron szeretnének egy komolyabban kinéző, nagy zoomos kompaktot, de nem feltétlenül szeretnének elmerülni a fotózás mélyvízében. Bridge gépnek tehát kevés az L820 egyszerű point'n'shoot masinának viszont sok. Azaz, hogy inkább az utóbbi, de alaposan megspékelve sokféle földi jóval, egy rakás szín- és képeffektussal, utólagos feldolgozási lehetőségekkel, gyors sorozat módokkal és változtatható sebességű videóval, 3D állókép móddal, 1cm-es makró móddal.

Lenses

  1. Nikon Coolpix L810 - Nikon - árak, akciók, vásárlás olcsón - Vatera.hu
  2. Karácsonyi töltött káposzta | Receptek | Mindmegette.hu
  3. Tom és Jerry-kritika: egy szörnnyé plasztikázott klasszikus meggyalázása
  4. Nikon coolpix l810 ár lenses
  5. Nikon fényképezõgépek javítása
1920 x 1080 pixel, 30 kép/mp, MOV, 32 mp, 58 MB Felvétel közben kihasználhatjuk a teljes optikai zoomtartományt, működik a fénymérés, a stabilizátor és két fokozatban (egyszeri vagy folyamatos) az automata élességállítás is. A zoom ezúttal jóval lassabban változtatható, így halkabb is, mint fotó módban. Nagysebességű videónál viszont nem működik a zoomállítás, csak ha a felvétel előtt belőttük a nekünk tetsző állásra. 1920 x 1080 pixel, 30 kép/mp (gyenge fényben), MOV, 19 mp, 35 MB A felvételi módok közül előhívható képeffektusok ugyanúgy használhatók videónál mint állóképnél, így például készíthetünk lágyított képhatású, szépia, kontrasztos monokróm, vagy akár egyetlen színt megtartó mozgóképet is. A Coolpix L820 a tetején lévő mikrofonpárral sztereó hangot (AAC) képes rögzíteni, mely a mellettük lévő mono hangszórón keresztül is visszajátszható. A videó menüben be- és kikapcsolható szélzaj szűrést is kapunk. 1280 x 720 pixel, 30 kép/mp, MOV, 36 mp, 40 MB A videó lejátszás közben bárhol megállítható és képkockánként előre-hátra léptethető.

Alapesetben ez nyilván NiMH akkukat jelent majd, melyek egy töltésével kb. 320 fotó, vagy kicsivel több mint 1 óra videó készíthető. A Nikon EN-MH2 néven saját akkukat is forgalmaz, melyekkel kb 70%-kal növelhető ez az érték. Még jobb a helyzet ha ritkábban kapható lítium ceruzaelemekkel próbálkozunk, így ~870 kép és közel 3 és fél óra videó lesz az eredmény. Az elemek háromféle típusát a menüben is meg kell adnunk. Az elemek melletti foglalatba SD, SDHC vagy SDXC kártya csúsztatható, de a gép 65 MB-os belső memóriába is menthetünk pár képet. A belső memória és a kártya között a lejátszás menüben található paranccsal másolhatjuk az adatokat, mindkét irányba. Az L820 támogatja a vezeték nélküli (Wi-Fi-s) Eye-Fi kártyákat is, mely szolgáltatás a beállítás menüben engedélyezhető. Élességállítás, fénymérés A Nikon Coolpix L820 a kompakt gépek között általános, kontraszt érzékelésen alapuló automata élességállító rendszert használ. Abból is a legegyszerűbbet, hisz nem sok beállítási lehetőségünk lesz.

nikon coolpix l810 ár 2

Ha hálózatról szeretnénk üzemeltetni természetesen külön kell megvásárolnunk hozzá az EH-67 típusszámú tápot. A másik oldalon egy valamivel nagyon gumifedél fogad, mely mögött egy kombinált USB 2. 0 és A/V (audió/videó) kimenet fogad, számítógépes, vagy külső megjelenítős (pl. TV) csatlakoztatáshoz. Alatta egy HDMI (Type-D) aljzat kapott helyet, melyhez szokás szerint nem jár kábel. A normál A/V kimenet jele PAl vagy NTSC módra állítható, míg a HDMI kimeneté 480p, m720p, vagy 1080i lehet, és automata módban is használható, vagy le is tilthatjuk. Ha nagy felbontású tévénk 3D kompatibilis, ugyanitt HDMI 3D kimenő jel is engedélyezhető. A markolat alján nyíló nagy ajtó rejti az elemek és a memóriakártya foglalatát. Fém zsanért kapott, de kell is a strapabíró kivitel, mivel a folyamatosan kiugrálni igyekvő ceruzaelemek erősen feszítik belülről. Nyitni és csukni sem túl kényelmes. Áramforrásként az említett hálózati táp mellett 4 db AA alkáli elem vagy ugyanilyen méretű akkumulátorok használhatók.

Nikon Coolpix L810 - Nikon - árak, akciók, vásárlás olcsón - Vatera.hu

nikon coolpix l810 ár 3

Az élességállítás normál és makró módban használható, mely állások között a 'le' iránygombbal válthatunk. Normál módban nagylátószögnél 50 cm és végtelen között képes élességet állítani a gép, tele végállásban viszont 1, 5m és végtelen között. Ez mindenképp a képmező közepén történik, és nincs lehetőség más AF pontot beállítani. Egyetlen kivétel az Intelligens portré mód, vagy a Portré és Éjszakai portré témamódok, melyben a gép legfeljebb 12 emberi arcot képes észlelni a képen, és ezekhez mérten állít élességet (is). A fókusz működési módja állókép módban mindig egyszeri, vagyis a kioldó (expo) gomb félig lenyomásával aktiválódik, és ebben a pozícióban marad az exponálás kezdetéig. Videó módban egyszeri és folyamatos élességállítás is választható. Gyenge fényviszonyok között néhány méterig autofókusz segédfényt is bekapcsol a készülék, melyet a markolat melletti, vörös fényű négyzetet a tárgyra vetítő LED fény biztosít. Ez a funkció csak néhány méteren belül hatásos és szükség szerint letiltható.

Ez a távolság esetünkben kb. 6, 5 cm, mely a hosszan előrenyúló zoomoptika szempontjából sem hátrány. Legalább nem árnyékol a vaku fényébe. Túl sok beállításunk nincs a vakuval kapcsolatban. Erőssége külön nem szabályozható, csupán üzemmódjai a fel iránygombbal előhívva. Itt automata (csak gyengébb fényben villan), derítő (mindig villan), vörösszem csökkentő (elővillanva szűkíti a fotóalany pupilláját), illetve hosszú záridő szinkron (az előteret vakufénnyel, a hátteret hosszú záridő kombinációjával exponálhatjuk ki) választható. Szoftveres vörösszem korrekciót ez a modell nem kínál. A TTL (automatikusan vezérelt) villanó nagylátószögnél, Auto érzékenység mellett kb. 0, 5-6 méter, tele állásban pedig 1, 5-6 méter között nyújt hatásos megvilágítást. A Coolpix L820-on – magasabb szériás márkatársaitól eltérően – még nincs vakupapucs. Külső vakut legfeljebb csak slave módban (ha támogatja) használhatunk a beépítettel elvillantva. Memóriakártya, akku, csatlakozók A gép markolati oldalán fedezhetünk fel egy kis, kipiszkálható gumifedelet, mely a hálózati tápegység aljzatát rejti.

Manuális élességállításra nincs mód az L820-on, ahogy a fénymérés módjai sem változtathatók. A készülék többnyire 'mátrix' fénymérést használ a teljes képmezőt alapul véve. Digitális zoomot használva, 2x állásig automatikusan 'középre súlyozott', afölött pedig 'szpot' mérési módot használ. A fénymérés automatikus beállításait +/-2 fényérték közötti expozíció korrekcióval bírálhatjuk felül, 1/3 Fé lépésekben. A záridőt 1 – 1/1500 mp között állítja a gép, gyors sorozat módban viszont akár 1/4000 mp is lehet. Tűzijáték témamódban a záridő mindig 4 mp. Sorozat fényképezés Sorozat módokból ezúttal is egy nagyobb csokorra valót kapunk a Nikontól. A gyors CMOS szenzornak köszönhetően Gyors sorozat módban (N), 16 megapixeles maximális felbontásban akár 8 kép/mp sebesség is elérhető, bár ez esetben csak 6 képet képes készíteni egyhuzamban. Ezután meg is áll a sorozat felvétel. Lassú sorozat (A) állásban 2, 1 kép/mp a sebesség, de 38 darab 16 megapixeles fotó is elmenthető. A sorozatot ezután is képes folytatni a gép, de sebessége lassulhat.

Az objektív 30x-os zoomátfogása valamivel nagyobb elődjénél. Tele állásban 675mm-nek megfelelő gyújtótávolságot kapunk. Az optikai zoom mellett hagyományos digitális zoom is használható 4x mértékig. Ez igen impresszív, 2700mmm-nem megfelelő kivágást ad, de a képminőséget jelentősen rontja. A digitális zoom nem kikapcsolható, és az optikaival együtt állása a képernyő tetején lévő zoomskálán ellenőrizhető. A sárga színre vált jelzőcsík digitális zoomot, míg a fehér az optikait jelzi. Mindkettő állítása a már említett gyűrűvel, vagy az oldalsó tológombbal történhet, egy sebesség fokozatban. Optikai és digitális zoom teljes kép kivágott képrészlet f=22, 5 mm ekv. (1×) f=675 mm ekv. (30×) 30×-os optikai és 4×-es digitális zoom Ha makró módra váltunk, a frontlencsétől 1 cm-re lévő tárgyról is készíthetünk éles képet. Ilyen esetben a zoom jelzősáv színe zöldre vált és egy kis nyíl jelzi, hogy meddig zoomolhatunk. Ez több mind 9x-es zoomátfogásig, vagyis kb 210mm (ekv. ) gyújtótávolságig lehetséges, melynél már 20 cm-re kell eltávolodnunk a témától.

Bevezetés Az egyre jobb funkciókat és néha képminőséget felvonultatni képes mobiltelefon kamerák lassan kiszorítják a piacról az olcsóbb digitális fényképezőgépeket, de van azért néhány terület, ahol a kompaktok még elég jól megélnek. Ilyen a nagy zoom, ahol eddig nem sok babér termett a mobiltelefonoknak, annál több viszont a DSLR kinézetre hajazó ultrazoomoknak. Töretlenül népszerű kategória ez, hiszen viszonylag olcsó áron juthatunk hozzá igen sok funkciót, kényelmes gyújtótávolság tartományt nyújtó géphez, mely kissé talán még egy komolyabb tükörreflexes gépre is hasonlít. Tesztalanyunk, a Nikon Coolpix L820 középkategóriás modellnek számít ebben a szegmensben, hiszen mind a Nikon, mind pedig más márkák kínálatában található ultrazoom modell alacsonyabb áron. A gép az egy évvel korábban bejelentett Nikon Coolpix L810 utódjaként jelent meg idén év elején. Ugyanakkora méretű és felbontású, viszont CCD helyett gyorsabb CMOS érzékelővel. Az új szenzor egy fokozattal jobb érzékenységet is jelent és persze sokkal gyorsabb sorozat sebességet, valamint Full HD videót.

Kapunk két extra sebes módot is, melyekkel jóval kisebb felbontásban ugyan, de sokkal gyorsabban fényképezhetünk. 60 kép/mp-et érhetünk el 1280 x 960 pixeles felbontásban, valamint 120 kép/mp-et VGA (640 x 480) képméretben. A lassabb mód legfeljebb 25, a gyorsabb 50 képet ment. A Nikon Coolpix kompaktok régi szolgáltatása az úgynevezett BSS (Best Shot Selector) mód, melyet az optikai stabilizátor elterjedése előtti időben a "szegény ember stabilizátorának" is hívtunk. a fényképezőgép 10 képet készít egymásutánban ugyanarról a témáról, majd kiválasztja a legélesebbet, és csak ezt az egy fotót menti kártyára. Értelemszerűen csak akkor van igazán értelme, ha nem mozgó témát fényképezünk. Aztán itt a jó öreg Multi Shot 16 mód is, mely 16 db expozíciót jelent 30 kép/mp sebességgel, az elkészült képeket ezután egyetlen 5 megapixeles (2560 x 1920 px) fotón, mozaikszerűen, egymás mellé helyezve menti a gép. Érdekes, de nem feltétlenül nélkülözhetetlen szolgáltatás. Az előbbi helyett szívesebben láttunk volna automata expozíció sorozatot a gépben, de sajnos ilyesmivel nem szolgál az L820.
  1. Budapest eötvös utca 47
  2. Bét azonnali pic.com
  3. Málta étel árak obi
  4. Xbox 360 kormány media markt
  5. Ribizli eltevése télire tartósítószer nélkül
  6. Iphone keresése offline games
  7. Palacsinta recept zabpehelyliszt
November 13, 2022, 6:06 am